כיצד להסיר יונים מהנכס שלך?

יונים הן מזיק נפוץ שיכול להיות מאתגר לניהול. טבעם החכם מקשה על לכידתם ויש להם רצון שלא יודע שובע לחזור הביתה.

צואת יונים מביתכם עלולה לגרום נזק רב לרכושכם ואף להכניס לביתכם קרדית או קרציות נושאות מחלות. לכן, חיוני לנקות את כל הגללים מסביב לבית ולהבטיח שהם לעולם לא יחזרו.

כיצד להסיר את מקורות המזון?

אם יש לך אוכלוסיה גדולה של יונים בשטח שלך, הדרך הטובה ביותר לשלוט בהן היא לקחת את מקורות המזון שלהן. פעולה זו תלמד אותם שהנכס שלך אינו המקום עבורם לבלות בו ותעודד אותם להימנע ממנו.

אחת הבעיות העיקריות שיונים גורמות היא שהן מפיצות טפילים כמו פרעושים, קרציות וקרדיות. אלה עלולים להיות מסוכנים מאוד עבור בני אדם וחיות מחמד כאחד; לכן זה חיוני להרחיק יונים מהבית שלך בכל עת.

בעיה נוספת שיונים יוצרות היא שלעתים קרובות הן משאירות מאחוריהן שפע של צואה שעלולה לגרום נזק חמור לביתכם. גללים אלו עלולים להכתים קירות, רעפי גג ומשטחים אחרים ולעודד צמיחת עובש.

כמו כן, ידוע כי צואת יונים מפיצה מחלות כגון E. coli, סלמונלוזיס והיסטופלזמה, מה שהופך אותן למסוכנות במיוחד לבריאות האדם.

למרות שמחלות אלו אינן נפוצות באופן נרחב, עדיין יכולות להיות להן השפעות מזיקות לבריאות שלך אם תחשוף. לדוגמה, סלמונלוזיס כתוצאה מלשלשת יונים עלולה לגרום לך לחולה מאוד ואולי אף להוביל למוות.

לכן חיוני לנקוט בפעולה בהקדם האפשרי כדי להסיר צואת חיות מחמד מהבית שלך. ככל שתחכו יותר כך המצב יחמיר.

לאחר פינוי צואת יונים מהבית שלך, השתמש בתמיסת ניקוי חזקה כדי לקרצף ביסודיות את המשטח. זה יעזור להסיר כתמים ואת הריח הלא נעים שהם משאירים מאחור. לאחר שכל הלשלשת הוסרה, הקפד לשטוף היטב את כל הלכלוך או לכלוך שנותרו.

לאחר מכן, תוכלו להפעיל אמצעי הרתעה על הנכס שלכם שימנעו יונים לנחות או לקנן בו. אמצעי הרתעה אלו מגיעים במגוון כימיקלים והוכחו כיעילים ביותר.

בעת בחירת חומר דוחה כימי או טבעי עבור המצב שלך, המפתח הוא לוודא שאתה בוחר באפשרות המתאימה. אם לא בטוחים, מומלץ לקרוא למדביר ציפורים מנוסה על מנת לקבל את הפתרון האידיאלי המותאם לבעיה שלכם.

כיצד להסיר את מקומות הקינון?

יונים הן מזיק נפוץ שיכול להמיט הרס על רכוש ולהפיץ קרדית, פרעושים וקרציות נושאות מחלות לסביבה. אם אתה מגלה שיש יונים שמתגוררות בשטח שלך, פעל במהירות כדי לנקות אותם לפני שהמצב יחמיר.

למרבה המזל, ישנן מספר שיטות יעילות להיפטר מיונים באופן טבעי ובטוח. הצעד הראשוני צריך להיות ביטול מקומות הקינון שלהם מהבית או העסק שלך.

לעתים קרובות יונים בונות את הקינים שלהן במקומות כמו מדף, מרזבים, ארובות ומאפיינים אדריכליים אחרים על מבנים. בפרט, נראה שהם נהנים מחדרי מדרגות וקורות בעליות גג של בתים.

קן שנבנה על ידי יונה בארובה או בערובה שלך עלול להוות סכנת שריפה, במיוחד אם קיימות נוצות רבות.

יונים מקננות לרוב בארובות באמצעות רשת ציפורים תעשייתית, מה שמדיר אותן פיזית מהאזור. פתרון זה אמנם חסכוני, אך יש להתקין אותו בצורה נכונה ליעילות מירבית.

שיטה נוספת היא התקנת חוט עמיד לפגעי מזג האוויר סביב מדפים שבהם יונים לרוב יושבות. זה מונע מהם את היכולת להתאזן על הקצה ולנוח.

ניתן להתקין אמצעי מרתיע יונים כגון מכונות קול, אור מוחזר ופעמוני רוח כדי למנוע מהם לנוח על הגג או המרפסת שלך. פתרונות אלו עשויים להיות זמניים או קבועים בהתאם למצבך ולתקציבך; מה שעובד הכי טוב בשבילך!

שיטות אחרות להרחקת יונים מהבית שלך כוללות לקיחת מקורות המזון והמים שלהן. אם הבית שלך ממוקם באזור שבו משאבים אלה נגישים בקלות על ידי יונים, שלב זה עשוי להיות הכרחי במיוחד.

יונים מוצאות לעתים קרובות מקורות מזון ומים באזורים עירוניים, במיוחד פחי אשפה עמוסים בבצק פיצה וקצוות כריכים. למרבה הצער, זה מהווה בעיה עבור תושבים שנאלצים להתמודד עם הציפורים המטרידות הללו.

מאכילי ציפורים וגינות ירק יכולים להיות מפתים במיוחד עבור יונים, ולכן חיוני לשמור על אזורים אלה היטב ולהימנע מלכתחילה לספק מקורות מזון.

לפרטים נוספים : הרחקת יונים טוהר הדברה